September sai juba läbi

bty
Nädalavahetus Simandrias
1536090077931
Üks lahedamaid kohti, kus oleme söömas käinud. Ilmselt kuuluvad teepotid kunagi ka minu kodu sisustuse juurde.
bmd
Mis kvaliteeti sa ikka ootad. Öösel on pime!
bmd
ColorRunCarouge
bty
Lipp üleval paremas nurgas
IMG_20180924_183151_330
Natuke värvine. Minuga on Sophie
bdr
Vasakult: mina, Sophie, Sali ja Paula. Ehk: Eesti, Saksamaa, Gruusia, Ecuador
bdr
Seal kus Paula elab on ka väga kaunis
bdr
Päike vajus mäe taha. Seal on Prantsusmaa
bty
Pilt ülevalt. Kaks jõge ühinevad. Jah, see on päriselt nii imeline.
bdr
Pilt alt. Kaks jõge ühinevad.

¡Hola!

Olen tahtnud juba nii kaua kirjutada, aga siin on ausalt täiesti teine aeg. Enne enda vahetusaastat lugesin veidi teiste blogisid ja peaaegu kõik vabandavad, et pole aega olnud kirjutada. Siis ma mõtlesin muidugi, et minuga nii ei lähe, aga tundub, et ma pole mingi erand.

28.09 Kust ma siis praegu, keset reede pärastlõunat, oma aja võtan? Võib-olla olete lugenud mu eelmist postitust koolist. Nonii, reedeti oli mul 8 tundi (4 hommikul+4 õhtul) ja seda on palju. Jah, ma tean, et Eestis on kõigil sama palju tunde jne, aga seda ei saa võrrelda vahetusaastaga: kõik on palju keerulisem. Kuna ma keelt mõikan piisavalt, siis peab igas tunnis intensiivselt kaasa tegema ja see võib väga hirmus olla. Seega läksin direktori juurde, et küsida, kas saaks ära jätta ekonoomia tunnid, sest pärast seda olin prantsuse keeles alati väsimusest magama jäämas. Ta vastas mulle, et ei saa, aga ta võib rääkida mu õpetajaga, et äkki saab aega muuta vm. Mis seal siis ikka! Läksin järgmisel nädalal tagasi, et saada uudiseid. Ta vaatas mulle segaduses näoga otsa ja küsis, mida ma soovin. 🙂 Rääkisin siis uuesti loo ära ja ta lubas tänaseks mulle vastuse anda, mille ma ka sain. Ma ei pea enam sinna tundi minema!!! Üldse!! Ma olin seda uudist kuuldes nii õnnelik, et ma ei hinganud paar minutit. Kui kabinetist välja tulin, siis mu sõbrad ootasid mind ja nad ehmatasid natuke ära, kui ma heeliumihäälega üles-alla hüppama hakkasin. Niisiis teevad mu klassikaaslased praegu ekonoomias kontrolltööd (, milleks ma ka eile õhtul kõvasti õppisin) ja ma istun mugavalt kodus söögilaua taga.

Mõni asi veel koolist ja siis läheb äkki natuke huvitavamaks.

Eile kogesin esimest korda koolipäeva, kus tunnid jäid ära, sest õpetaja polnud koolis. Olen kuulnud, et see on siin normaalne, aga see on supertunne. Vihje: see oli 2 tundi bioloogiat.

Enne vahetusaastat kuulsin endistelt vahetusõpilastelt erinevaid jutte õppimise kohta. Väide, et vahetusaastal ei pea väga palju õppima ei käi minu kohta. Tõsi, mu hinded ei loe, AGA ma saan hindeid. Eelmisel reedel oli esimene suur test matas ja ma ei osanud midagi väga sellest arvata. Minu nõrkuseks on kindlasti definitsioonid ja põhjalikud selgitused ning tavaliselt olen sõnastusega veidi jännis. Minu õnneks olid paberil enamjaolt numbrid. Ja minu üllatuseks tegin klassi parima töö ja sain 6 (1p jäi max puudu). Terve klass vaatas mind nagu tulnukat, kes ei mõista alati kõige tavalisemat vestlust, aga saab matas 6.

Mõni nädalavahetus tagasi käisime perega Lõuna-Prantsusmaal, Simandrias, pere tuttava sünnipäeval. Autoga oli see ainult 2h või vähem ja veetsime seal terve nädalavahetuse. Kuna ilm oli ilus ja väljas oli ligikaudu 30 kraadi, siis käisime (mägi)jões ujumas ja hüppasime sinna ka selle tarzaniköiega, igatahes oli lõbus :). Olin kaasa võtnud suure Mesikäpa šokolaadi ja see maitses kõigile (kohe huvituti Eestist rohkem). Pühapäeva hommikul sain teada, et meie autovõtmed on kadunud. 👍 Kõik rahvas hakkas otsima ja kokku läks vist 2h või rohkem enne kui keegi need WCst üles leidis. Seega jõudsime ikka tagasi Genfi.

Peale minu on prantsuse Šveitsis veel vahetusõpilasi, aga nad ei ela Genfis, vaid natuke linnast väljas. (On ka teisi, kes elavad täiesti teises linnas.) Oleme koos veetnud päris mitu nädalavahetust ja suhe nendega on erinev minu sõpradest koolis, sest nad kogevad sama asja nagu mina. Tihedamalt suhtlen kolmega: Sophie Saksamaalt, Paula Ecuadorist, Sally Gruusiast ja siis veel kaks tüdrukut, kes elavad saksa alal, aga teevad vahetusaastat prantsuse alal (Kara ja Leoni). Vahetusaasta pole vist väga poiste teema!?

Eelmisel laupäeval toimus Carouge´is Color Run, millest võtsin osa koos Lia, Paula, Sophie ja Karaga. Distants oli ainult 5km ja see oli väga lõbus. Pärast jooksu tuli Sophie minu juurde ööseks, sest jooks oli õhtul ja ta ei tahtnud nii hilja üksi koju minna. Külas olid veel 2 Lia sõpra ja Juan ostis tgasiteel meile kokku vist 7 suurt pitsat. 🙂

Olen nüüdseks leidnud endale kaks trenni (tantimine muidugi): teisipäeviti modern jazz ja laupäeviti klassika. Nüüd mõtlen, miks ma varem balleti või klassikaga ei alustanud, sest see on üks mu lemmikstiile, mida teinud olen. Ja see kehaline, mis meil koolis on, pole üldse kerge. Me hüppame hüppenööriga, mängime võrkpalli ja teeme jõudu. Esimene kord kui kangi tõstsime, siis oli kerge, aga viimane kord oli korduseid palju rohkem ja kang raskem, pole lihtne head hinnet saada.

Täna on 28. september ja õues on 24 kraadi sooja. Hommikuti on jahe (täna oli 10 kraadi) ja siis päeva jooksul soojeneb kiiresti ja palju. Esimesed kolm või neli nädalat oli ainult 25-30 kraadi ja see tundub mõnus, aga tegelikult pole. Mul oli paar päeva väga halb olla ja õnneks on see nüüdseks möödas. Sügis läheneb vaikselt…

Seekord lisasin blogisse ka pildid nagu lubatud sai. Ja nagu ikka on tagasiside oodatud ja sama lugu on küsimuste jms.

Aitäh, et pühendasid oma aega ja lugesid 🙂

Hasta pronto

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s