Sissejuhatus

Salut

Alustasin nüüd lõpuks blogiga. Kuna olen arvutis täielik kobakäpp, siis olen seda protsessi võimalikult kaua edasi lükanud.

(Tutvustus on kiire ja lihtne.) Minu nimi on Anna Brettin Suursalu, olen 16 aastat vana ja eestlane. Kevadel lõpetasin Tallinna Prantsuse Lütseumis põhikooli ning hetkel elan neljandat päeva Šveitsis. Valisin Šveitsi peamiselt prantsuse keele pärast, aga kasuks tulid ka tegurid, et Šveits ei kuulu mu külastatud riikide nimekirja, siin on päris turvaline ja muidugi super vinge loodus ning maastik. Ja kes polekss kuulnud Šveitsi šokolaadist!

Vahetusaastale minek oli mul planeeritud juba 5. klassis (sihtriik küll mitte), kuid pidin ootama kannatlikult põhikooli lõpuni. Vahetusaastale minek ei ole lihtsalt see, et istud lennukile ja ootad, et sul tuleks edukas aasta, seal on ka palju eeltööd. Seega hakkasin asjaga tegelema tegelikult umbes aasta tagasi (augusti lõpus) ja avastasin, et ma polnudki kõige kiirem, sest mu sihtriik nr1 ehk prantsuskeelne Šveits oli ära napsatud (muidugi just sinna oli eestlastele ainult 1 koht). Septembris kui YFU Eestile oma taotluse saatsin panin ihaldatud sihtkoha ikkagi esimeseks (kuigi lootus saada Šveitsi oli õhkõrn) ning selle järele Suurbritannia ja Hollandi. Mõne päeva pärast sain YFUlt meili, kus oli kirjas, et tüdruk, kellele Šveitsi koht kuulus ütles vahetusaastast ära. Milline õnn! Siin ma nüüd siis olengi.

Aasta jooksul oli meil YFUs palju kokkusaamisi, kus meid järk järgult vahetusaastaks ette valmistati. Need olid üpriski kurnavad, kuid muidugi ka väga vahvad. YFU Eestil on väga hea aura ja hästi vinged vabatahtlikud!! Minu lemmik on nendest olnud ELO (eelorientatsioon), mis toimus juunis ja kestis 3 päeva, millest ma osalesin kahel viimasel.

Nonii. Põhjus, miks ma ennast praegu kokku võtsin ja asjaga tegelema hakkasin on see, et siin toimub nii palju. Jah, ma olen siin olnud ainult paar päeva, aga jutustada võiks pikalt. Sellepärast ma siin ka sissejuhatusega lõpetan ja edasi kavatsen kirjutada oma elust siin.

à tout à l’heure

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s